Ze života OA a JŠ Třebíč

Školní rok: 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09 2007/08 2006/07  >>předchozí>> 

OA a JŠ Třebíč   Fotky tříd OA 2014
Fotky tříd OA - květen, červen 2014

OA a JŠ Třebíč   Maturity - jaro 2014
Květen a červen tradičně patří maturitám. Zde je pár vzpomínek na ty letošní:

A tady naše letošní výsledky:

OA a JŠ Třebíč   Ekonomický tým JUNIOR 2014
Dne 10. 6. 2014 proběhl na OA v Pelhřimově další ročník soutěže Ekonomický tým Junior 2014. Zúčastnilo se deset tříčlenných družstev z obchodních akademií Kraje Vysočina.
Soutěžící měli za úkol vyřešit odborný test a připravit prezentaci na zadané téma.
Z naší školy se soutěže zúčastnila dvě družstva žáků 3. ročníků. Družstvo 3. C ve složení Martina Horká, Petra KalinováSilvie Polová obsadilo 5. místo. Družstvo Simon Šaman, 3. B, Jakub RůžičkaKamila Táborská, 3. A - skončilo na 9. místě.

(foto www.oa-pe.cz a OA a JŠ Třebíč)
Výsledková listina

OA a JŠ Třebíč   PROJEKT WOCHE
Ve dnech 2. - 6. června 2014 se žáci jazykové třídy 2.C zúčastnili německého projektového týdne. Tato akce byla organizována ve spolupráci s Österreich Institutem Brno, který zprostředkoval dvě rakouské lektorky - studentky vídeňské univerzity a budoucí učitelky němčiny - Annu Stoiber a Mirjam Kröll, které s našimi žáky celý týden pracovaly.
Žáci tak měli možnost po celý týden uplatnit své dosavadní znalosti němčiny, rozšířit si je a hlavně získat chuť učit se němčinu ještě více.

Výsledkem všech aktivit bylo vytvoření časopisu Mixééér, ve kterém jsou obsaženy zprávy o počasí, cestovatelské tipy a rady, pohlednice z cest, reklamy a kulinářské nápady. Žáci své lektorky rovněž provedli po našem městě, během výuky si zahráli hodně her, zpívali a sehráli několik divadelních minipředstavení.
V pátek celá akce vyvrcholila závěrečnou prezentací, které se zúčastnil zástupce Österreich Institutu pan Conti. Přítomni byli rovněž zástupci firmy MANN HUMEL, která celou akci sponzorsky financovala.
Projetwoche byla velmi zajímavou příležitostí pro naše žáky a znamenala pro ně velkou motivaci pro další studium němčiny.

Mgr. Naděžda Malá

OA a JŠ Třebíč   Soutěž Talenti 1. ročníků středních škol
Dne 3. 6. 2014 se na Obchodní akademii a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Jihlava uskutečnil další ročník soutěže ve zpracování textu na počítačích Talenti 1. ročníků středních škol.
Roli garantů přijali devítinásobná mistryně světa a držitelka světového rekordu 928 čistých úhozů za minutu Ing. Helena Zaviačičová a vicemistr světa v psaní na psacím stroji Jaroslav Zaviačič.
Soutěžilo 34 žáků z 12 škol ve čtyřech disciplínách: tři desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za neopravenou chybu a v korektuře textu.
Družstvo OA Třebíč tvořily Karolína Čurdová, 1. B, Kristina DvořákováMartina Kršková, obě 1. C.
Nejúspěšnější soutěžící naší školy byla Karolína Čurdová, která v jednotlivých opisech obsadila 9., 6. a 9. místo a 9. místo získala i v kombinaci jednotlivců.
V soutěži družstev obsadil náš tým 6. místo.
Výsledková listina jednotlivců a družstev.

OA a JŠ Třebíč   Mezinárodní turnaj a soutěž v psaní
38. ročník mezinárodního volejbalového turnaje dívčích družstev a mezinárodní soutěž v psaní na klávesnici PC se letos uskutečnily ve dnech 19. a 20. března.
Pozvání přijaly týmy OA Hodonín, OA Jihlava, OA Znojmo, VK Třebíč a družební školy z OA Ružomberok.
Vítězem turnaje se stalo družstvo děvčat OA Jihlava před družstvem OA Znojmo a VK Třebíč. Vítězkám blahopřejeme!

Rozpis turnaje
Výsledky turnaje
Obrázky ke stažení
Výsledky soutěže v psaní

OA a JŠ Třebíč   Ekonomický tým II
Dne 18. března 2014 proběhla v Praze na OA Heroldovy sady soutěž Ekonomický tým II určená studentům obchodních akademií.
Naši školu reprezentoval tým ve složení Ilona Vrtalová ze 4. B, Gabriela Stuchlíková a Daniel Tetour ze třídy 4. A.
Soutěže se zúčastnilo 25 středních škol a náš tým se opět výborně umístil a to na čtvrtém místě. Podmínkou účasti v 1. kole ekonomické soutěže bylo zpracovat projektovou práci na téma Jak byste proměnili svou školu. V 2. kole museli soutěžící zvládnout ústní prezentaci vylosovaného tématu a písemný test.
Ing. Jarmila Koutná
vedoucí týmu

Celkové výsledky soutěže jsou uvedeny zde.

OA a JŠ Třebíč   Okresní kolo konverzační soutěže v angličtině
V pátek 14. 2. 2014 proběhlo na OA a JŠ Třebíč okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Zúčastnilo se ho 14 žáků ze 7 středních škol okresu Třebíč.
Tříčlenná porota ve složení Mgr. et Mgr. Olga Sochorová, Mgr. Hana Konečná a Mgr. Alisa Zmolek hodnotila schopnost žáků porozumět slyšenému cizojazyčnému textu, schopnost řešit modelové situace a pohotově vést rozhovor nad obrázky.
Výborný výkon předvedla žákyně Gymnázia Třebíč Karolína Mládková, která postupuje do krajského kola. Druhé místo obsadila Kovácsová Tereza taktéž z Gymnázia Třebíč. Třetí místo obsadila Klára Matoušková z Hotelové školy Třebíč.
Reprezentanti OA a JŠ Třebíč Kateřina Tomanová a Dominik Šidlo podali dobrý výkon a v silné konkurenci obsadili 8. - 9. místo.
Výsledková listina soutěže v angličtině
Mgr. et Mgr. Olga Sochorová


OA a JŠ Třebíč   Okresní kolo konverzační soutěže v němčině
Dne 14.2.2014 proběhlo na naší škole okresní kolo konverzační soutěže v anglickém a německém jazyce, kategorie III.A. Akci každoročně pořádá OA a JŠ Třebíč ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Třebíč.
V německé konverzaci soutěžilo 10 žáků z 5 středních škol našeho okresu. Nejdříve museli zvládnout poslechové cvičení, poté popis obrázku bez přípravy a rozhovor týkající se nějaké životní situace. Úroveň jazykových dovedností všech žáků se ukázala jako výborná, byl vidět velký zápal, nadšení a chuť zvítězit.
Naši školu reprezentovali v němčině Barbora Vieweghová a Dominik Šidlo.
V komisi zasedly tyto vyučující němčiny:
Mgr. Naděžda Malá (OA a JŠ Třebíč)
Mgr. Jana Březinová (Gymnázium Třebíč)
Mgr. Martina Chalupová (Gymnázium Moravské Budějovice)
Mgr. Zuzana Vilimová (Hotelová škola Třebíč)
Výsledková listina soutěže v němčině
Mgr. Naděžda Malá

OA a JŠ Třebíč   Obchodka slaví Valentýna -
- dobrovolní dárci krve

20 žáků a dva učitelé OA a JŠ Třebíč oslavili už tradičně svátek sv. Valentýna.
Kromě čtyř studentů prošli všichni náročnou lékařskou kontrolou a mohli potřebným darovat půllitřík nejcennější tekutiny.

Této akci věnovaly pozornost i místní internetové noviny Třebíčský objektivTřebíčský deník, krátkou reportáž přinesla i televize R1 (čas 0:30 - 1:55 min.).

OA a JŠ Třebíč   Celostátní soutěž v účetnictví
Ve dnech 27. - 28. 1. 2014 proběhl ve Znojmě 8. ročník celorepublikové soutěže v účetnictví určený studentům středních škol s názvem Má dáti, dal 2014, který zorganizovala Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo.
Soutěžící museli prokázat praktické dovednosti v souvislých příkladech v rozsahu 4 x 60 minut a teoretické znalosti v testu obsahujícím 100 otázek, zpracovávaném na PC.
Soutěže se zúčastnilo 142 žáků ze 75 středních škol celé republiky. Naši školu reprezentovaly Kristýna Veselá ze třídy 4. A, Ilona Vrtalová ze 4. B a Kristýna Šimková ze 4. C. Ilona Vrtalová obsadila 2. místo, Kristýna Veselá 7. místoKristýna Šimková 25. místo v soutěži jednotlivců.
Pro OA a JŠ Třebíč již po páté vybojovaly 2. místo v soutěži škol, které se zúčastnilo 64 týmů.

Výsledková listina jednotlivců a škol

OA a JŠ Třebíč   Tradiční vánoční zpívání
V úterý 17. prosince uspořádal školní sbor Akáda spolu s dětským sborem Slunko tradiční vánoční koncert v Zadní synagoze.
Dopolední generálku navštívili naši prváci, podvečerní vystoupení již bylo určeno třebíčské veřejnosti.

Za hodnotný zážitek patří velký dík škonímu sboru, jeho vedoucím Vláďovi Ošmerovi, Olze Sochorové, klavírnímu doprovodu Zuzaně Kratinové, Slunku i paní Heleně Noskové. Díky!
Část 1 Část 2

OA a JŠ Třebíč   Má dáti, dal - školní kolo
Dne 5. 12. 2013 jsme uspořádali školní kolo soutěže v účetnictví pod názvem Má dáti, dal.
Zúčastnilo se 18 nejlepších účtařů - studentů 4. ročníků, kteří museli zvládnout 120 otázek vědomostního testu, který zpracovávali v prostředí LMS Moodle.
1. místo obsadila Ilona Vrtalová, 4. B,
2. místo Kristýna Šimková, 4. C
.
Obě postupují do celostátního kola soutěže ve Znojmě.

Výsledková listina soutěže

Do celostátního kola se rovněž probojovala Kristýna Veselá ze 4. A, která postoupila ze 4. místa internetové soutěže v účetnictví s názvem Středoškolák roku, které se zúčastnilo 1 398 soutěžících.


OA a JŠ Třebíč   Think Big School
3. prosince 2013 jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže v rámci Think Big School. Think Big School je společný projekt firmy Telefónica Czech Republic a vzdělávací společnosti Junior Achievement, který má kreativním mladým lidem usnadnit jejich vstup do podnikání.
Po vytvoření pětičlenných týmů z různých škol z České a Slovenské republiky jsme se seznámili s manažerskými technikami - brainstormingem a SWOT analýzou. Naším dalším úkolem bylo vymyslet projekt, kterým chceme změnit něco v našem okolí. K námi zvolenému tématu jsme vytvořili webové stránky, třicetisekundovou reklamu a následně projekt obhajovali před porotou.
Celá akce skončila vyhlášením vítězů: z dvaceti týmů čtyři postoupily do finále. Každé z těchto míst bylo ohodnoceno dárkovými předměty od společnosti Telefónica Czech Republic.
Týmy se zástupci z naší školy se umístily na druhém a čtvrtém místě.
Soutěž pro nás byla velkým přínosem, naučili jsme vytvořit a spravovat webové stránky, spolupracovat s neznámými lidmi a pracovat v časovém presu.
Daniel Tetour, Andrea Frühaufová, Štěpán Konecký, Michal Prokeš a Kristýna Veselá

Think Big School

Akce AŠSK   Florbal chlapců - okresní kolo
Ve čtvrtek 28. 11. naše škola pořádála turnaj ve florbale chlapců. Turnaj proběhl za účasti 11 škol okresu Třebíč a zúčastnilo se ho téměř 150 studentů.
Utkání přinesla bojové sportovní zážitky. Souboje probíhaly v hale Dukovanská Třebíč a v tělocvičně OA. Vítězem turnaje se stalo Gymnázium Třebíč, které porazilo ve finále SŠ Stavební Třebíč. Naši žáci skončili na 5. místě.

Akce AŠSK   Basketbal 3 na 3
Ve středu 27. 11. 2013 proběhla v tělocvičně Gymnázia Třebíč soutěž děvčat a chlapců v basketbalu 3 na 3.
Toto nové klání bylo zařazeno do programu soutěží středoškoláků poprvé a přineslo pěkné sportovní zážitky.
Naši chlapci skončili z 5 zúčastněných škol na 4. místě.
Děvčata sehrála 3 utkání, dvě skončila remízou a jedno prohrou o pouhý koš. Tato prohra, bohužel, znamenala poslední, tedy 4. místo.

Akce AŠSK   Basketbal chlapců
22. listopadu proběhlo klání v basketbalu chlapců, vítězem se stali opět studenti Gymnázia Třebíč, 2. skončili studenti naší školy OA Třebíč - což je veliký úspěch neboť v základní skupině porazili loňského vítěze SPŠ Třebíč, která letos skončila na 3. místě po vítězství nad SŠ Stavební. Turnaje se dále zúčastnili žáci Gymnázia z Moravských Budějovic, Katolického Gymnázia Třebíč a Hotelové školy Třebíč.

Akce AŠSK   AŠSK - okresní kolo florbalu dívek
Ve středu 13.11. proběhl turnaj dívek středních škol ve florbale. Zúčastnilo se šest týmů okresu Třebíč.
Zápasy byly velmi vyrovnané a turnaj proběhl v dobré sportovní atmosféře. Vítězem se stala děvčata Gymnázia Třebíč díky hráčkám, které hrají závodně výkonnostní florbal, když ve finále porazily Obchodní akademii Třebíč.
Třetí skončilo Katolické Gymnázium, čtvrtá Střední škola stavební, na pátém místě se umístilo Gymnázium Moravské Budějovice a šestá byla Hotelová škola Třebíč.

Akce AŠSK   AŠSK - okresní kolo v odbíjené dívek
Okresní kolo v odbíjené dívek kategorie VI. pořádala OA a JŠ  Třebíč dne 23. 10. 2013.
Výsledky utkání:
Výsledky utkání

Celkové pořadí:
Celkové pořadí


OA a JŠ Třebíč   Modernizace šaten
Ve spolupráci se zřizovatelem jsme zmodernizovali žákovské šatny. Slavnostního uvedení do provozu se zúčastnila Ing. Fialová, krajská radní pro školství.

Akce AŠSK   Okresní kolo přespolního běhu
Tradičně v Lísčí se 3. říjja uskutečnilo okresní přebor středoškoláků v přespolním běhu ...

Akce AŠSK   32. ročník SŠ poháru v atletice - CORNY
18. září proběhlo na atletickém stadionu TJ Spartak okresní finále středních škol v atletice.
Naši reprezentanti se v kvalitní konkurenci neztratili - družstvo děvčat se dostalo třetím místem na "bednu", chlapci skončili celkově pátí.

OA a JŠ Třebíč   Adaptační kurz 1. ročníků
Vanov 3. - 6. září 2013

Při Velké Vanovské Výpravě si čerství prváci příjemně prodloužili prázdniny
a našli i nové kamarády ...
Adaptační kurz 3. - 6. 9. 2013

 


OA a JŠ Třebíč, Bráfova 9, 674 01 Třebíč,
tel. 568 842 851, fax. 568 842 853,
e-mail school@oatrebic.cz