cs en de

16. Březen 2021Okresní kolo konverzační soutěže

V úterý 9. března se naše škola opět po roce stala organizátorem okresního kola konverzační soutěže v anglickém a německém jazyce. Jedná se o akci již tradiční, nicméně letošní kolo se odehrálo v jiné podobě. Vzhledem k epidemické situaci muselo vše proběhnout v online prostředí.

Na výkony soutěžících to však nemělo nepříznivý vliv, takže poroty v obou jazycích byly velmi spokojené.

Také letos museli soutěžící nejdříve zvládnout poslechové cvičení a poté v ústní části popisovali obrázek, debatovali nad ním a konverzovali na téma zadané situace.

Soutěž v anglickém jazyce je nyní rozdělena do dvou kategorií – kategorie III.A je určená studentům gymnázií,  kategorie III.C  pak studentům odborných škol. Mezi gymnazisty nejvíce vynikl a na 1. místě se umístil Daniel Hlavina z Katolického gymnázia Třebíč, a postupuje tedy do krajského kola. Mezi studenty odborných škol zvítězila Barbora Filipová z SPŠ Třebíč. Žákyně naší školy Adéla Špačková ze třídy CR2 získala 2. místo a  Nela Nožičková rovněž ze třídy CR2 4. místo. Také v této kategorii postupuje první umístěná do krajského kola.

V německém jazyce je kategorie III.A společná pro všechny typy středních škol. Na předních příčkách tedy více figurovali žáci gymnázií. 1. místo získala za perfektně zvládnuté jazykové dovednosti Tereza Tručková z Katolického gymnázia Třebíč. Také naše žákyně Eva Koudelková (OA2A) a Kateřina Hrušková (CR2) předvedly hezké výkony a mezi soutěžícími se neztratily.

Všichni soutěžící snad prožili příjemné okamžiky, získali nové zkušenosti a hlavně velkou motivaci pro další studium jazyků. Vítězové na prvních třech místech navíc obdrží diplomy, medaile a knižní poukázky od spolupořadatele soutěže, kterým je DDM Třebíč.

I když vše proběhlo hladce a bez organizačních zádrhelů, přejí si jistě všichni zúčastnění, aby se příští kolo konalo v „živé“ podobě.