var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-21162358-1']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();

Hledáme úklidového pracovníka

22. 09. 2017

Hledáme úklidového pracovníka na plný pracovní úvazek. Informace na p. Pokorný, tel.: 732 206 096.

číst více

Stáž v irském Dublinu

18. 09. 2017

V září 2017 probíhá stáž v irském Dublinu, které se účastní 8 studentů z oboru Obchodní akademie, Hotelnictví a Cestovního ruchu. Během svého pobytu mají studenti možnost seznámit se s kulturou a zajímavými místy této země. Již jsme navštívili Moherské útesy a další výlet plánujeme do oblasti Wicklow Mountains. Studenti mají také možnost vyzkoušet si své znalosti angličtiny v praxi, pracují zde na různých pozicích např. v hotelu, baru, cestovní kanceláři nebo obchodním řetězci Spar.

FOTOGALERIE

číst více

Erasmus plus, Tampere, Finsko

11. 09. 2017

Zdravíme z dalekého Tampere ze stáže. Pan školník nás perfektně dovezl na letiště ve Vídni, odkud jsme s přestupem v Helsinkách dorazili do cíle. Bydlíme v pěkném "snovém" hostelu téměř v centru města. Dnes jsme s potkali s milou paní koordinátorkou programu, dozvěděli se bližší informace o našich pracovních povinnostech, absolvovali s dvěmi studentkami oboru hotelová recepční prohlídku města, odpoledne navštívili Amurin museum a zjistili mnoho zajímavého o Finsku. Zítra již nastupujeme do práce . Těšíme se a zároveň máme trochu trému, ale věříme si :). Stážisti Erasmus + Tampere.

FOTOGALERIE

číst více

Informační materiály - adaptační kurz

29. 08. 2017

Požadavky ohledně změny stravy (bezlepková dieta atd.) prosím zasílejte neodkladně na email: pokorny@oahstrebic.cz

KE STAŽENÍ ZDE

číst více

Studium na jazykové škole

28. 08. 2017

Jazyková škola při OA a HŠ Třebíč nabízí absolventům středních škol jednoletý pomaturitní kurz anglického jazyka s denní výukou:

  • intenzivní výuka pět dní v týdnu po 4 hodinách dopoledne
  • statut studenta pro maturanty z roku 2017
  • výuka s rodilým mluvčím
  • příprava k jazykové zkoušce úrovně B2 (mezinárodní zkouška FCE, státní jazyková zkouška základní)

Bližší informace na tel. 566 780 222, e-mail: martinu@oahstrebic.cz

číst více

Vítězství v soutěži logo tísňové linky 158

11. 07. 2017

Vynikající úspěch naší žákyně. Ve vyhodnocení soutěže ,,Vytvořme logo tísňové linky Policie ČR 158“ se vítězem stala Andrea Jelínková z Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč. Gratulujeme!

Tisková zpráva

číst více

Ekonomický tým Junior

27. 06. 2017

Dne 13. 6. 2017 proběhl na Gymnáziu a Obchodní akademii Pelhřimov další ročník soutěže Ekonomický tým Junior. Zúčastnilo se deset tříčlenných družstev z obchodních akademií Kraje Vysočina. Soutěžící měli za úkol vyřešit odborný test a připravit prezentaci na téma - Mají zaměstnanecké benefity vliv na výběr zaměstnání ? Z naší školy se soutěže zúčastnila dvě družstva žáků 3. ročníků. Družstvo 3. A ve složení Tereza Machálková, Eva Navrátilová a Zuzana Tymová obsadilo 2. místo. Družstvo Žaneta Macková, Matouš Dvořák a Terezie Plecitá skončilo na 9. – 10. místě.

FOTOGALERIE

číst více

Přednáška - Václav Hrabě

27. 06. 2017

Láska je jako večernice plující černou oblohou…

Znáte píseň Variace na renesanční téma? Hudbu k ní složil Vladimír Mišík a v povědomí ji asi máme právě v jeho podání. Věděli jste ale, že je jedná o zhudebněnou báseň od Václava Hraběte? A právě tomuto básníkovi, který žil a tvořil v druhé polovině 20. století a který je dodnes populární u mladých lidí, byla věnována přednáška, které se v pátek 16. června zúčastnili žáci tříd OA3A a OA3B. Konala se v Íčku na třebíčském nádraží a přednášející byla Mgr. Lenka Vaníčková, absolventka naší obchodní akademie, která na vysoké škole vystudovala bohemistiku a Václavu Hraběti se věnovala ve své bakalářské a diplomové práci. Našim třeťákům přiblížila dobu, ve které tento básník žil, jeho tvorbu a především jeho vliv na hudbu. Přednáška byla doplněna výstavou fotografií, které se vztahují k básním Václava Hraběte.

 

číst více

Eva Navrátilová ve finále Ekonomické olympiády

27. 06. 2017

Slavnostní finále 1. ročníku Ekonomické olympiády se uskutečnilo v reprezentativních prostorách České národní banky 30. května 2017. Eva Navrátilová, studentka 3. ročníku oboru obchodní akademie, se do celostátního finále probojovala z 2. místa v Kraji Vysočina. Ve finále se soutěžící z celé České republiky podrobili rozsáhlému testování svých ekonomických znalostí, podle výsledků testů bylo následně vybráno 10 nejúspěšnějších řešitelů. Tito pak vypracovali esej na vylosované ekonomické téma a obhajovali ji před odbornou porotou. Garantem Ekonomické olympiády a zároveň i členem odborné poroty byl Ing. Mojmír Hampl, viceguvernér České národní banky, který měl nachystánu i přednášku na téma "Podstata peněžního systému", s níž všechny účastníky z řad žáků i koordinátorů (tzn. vyučujících) motivoval k dalšímu vzdělávání a osobnímu rozvoji v oblasti ekonomie. Eva Navrátilová zůstala těšně pod stupni vítězů, neboť nebyla vybrána mezi 10 nejúspěšnějších účastníků. I přesto si účast ve finále jistě užila, neboť mohla navštívit expozici Lidé a peníze, prohlédnout si reprezentačních prostory ČNB a účastnit se přednášek význačných ekonomů (např. ředitele Liberálního institutu Dominika Stroukala, Ph.D., "Bitcoin a jiné kryptoměny" a Ing. Pavla Potužáka, přednášejícího na VŠE v Praze, o nutnosti ekonomického vzdělávání). Eva se mezi 38 finalistů probojovala z celkového počtu 4 000 účastníků - a to rozhodně je obrovský úspěch jak pro Evu tak i celou naši školu! Autor fotografií: martincapal.com pro Ekonomickou olympiádu

FOTOGALERIE

číst více

Rozpočti si to

27. 06. 2017

Burzovní investování se soutěží Rozpočti si to! V průběhu celého letošního školního roku 4 týmy, složené z pěti studentů 2. a 3. ročníků oboru obchodní akademie, pronikaly do základů rodinných rozpočtů - účastnily se soutěže Rozpočti si to! Během třech kol studenti zpracovávali měsíční rozpočty příjmů a výdajů fiktivní rodiny. Při této činnosti vycházeli ze skutečného tržního prostřední v České republice - vydělávali obvyklou mzdu, nakupovali za obvyklé ceny (jak potraviny a drogerii, tak i předměty dlouhodobé spotřeby - auta, počítače, nemovité věci). Zbylé peněžní prostředky investovali nebo je ponechali na nákup vánočních dárků a rodinných dovolených. Zde opět vybírali z reálných možností, které nabízí trh v naší zemi. 2 týmy postoupily do celorepublikového finále, které probíhalo 12. června 2017 v Praze. Zde studenti ve svých týmech investovali peníze získané z předchozích kol na burze, a to jen na základě obsáhlých fiktivních ekonomických zpráv, které jim byly dány k dispozici. Investovali tak dle svých zkušeností, intuice a možná i fantazie (Ovlivní výskyt prasečí chřipky hodnotu akcií bankovního sektoru?). Zároveň poznali, jak moc je dnes celosvětová ekonomika propojená a globalizace se týká celé společnosti.

FOTOGALERIE

číst více

zobrazit starší