cs en de

Fotogalerie

kategorie

Workshop na téma jak být úspěšný na trhu páce 21. Prosinec 2016 Workshop na téma jak být úspěšný na trhu páce

Ve středu 21. 12. 2016 se žáci třetích ročníků maturitního studia (OA3A, OA3B, CR3, HT3) zúčastnili workshopu na téma „Jak být úspěšný na trhu páce?“. Vedoucími tohoto pracovního setkání byly lektorky z personálního oddělení společnosti MANN + HUMMEL Service s.r.o. Nová Ves. Žáci získali informace o této společnosti jako o jejich možném budoucím zaměstnavateli a především o tom, jak napsat správně životopis a motivační dopis v případě zájmu o pracovní pozici u zaměstnavatele. Někteří si vyzkoušeli i zkrácenou verzi přijímacího pohovoru. Toto setkání splnilo svou informační hodnotou svůj účel.

Vánoční výstava 21. Prosinec 2016 Vánoční výstava

Ve středu proběhla na půdě naší školy tradiční Vánoční výstava - Vánoce ve znamení zvěrokruhu. Mohli jste u nás vidět prezentaci prací žáků všech našich oborů Obchodní akademie, Hotelnictví, Cestovní ruch, Aranžér, Cukrář, Kadeřnice, Kuchař-číšník a Reprodukční grafik. Navíc proběhla soutěže barmanů, kadeřnické služby, vánoční zpívání, cizojazyčné prezentace, flambování a míchání nápojů. Děkujeme všem návštěvníkům za přízeň a přejeme krásné prožití Vánočních svátků.

Soutěž  Účetní tým 2017 16. Prosinec 2016 Soutěž Účetní tým 2017

Dne 16. prosince 2016 se ve Znojmě konala soutěž tříčlenných družstev v účetnictví. Setkalo se zde 15 týmů z Moravy a Slezska. Z naší školy se soutěže zúčastnilo družstvo složené ze studentů tříd OA4A a OA4C - Kobelka Michal, Bastlová Veronika a Dvořáková Kristina. Soutěž byla rozdělena do dvou částí: první část se týkala případové studie na účtování jednotlivých agend (bylo jich pět) a druhá část se skládala ze znalostní soutěže teoretických vědomostí formou hry RISKUJ. Po první části bylo naše družstvo průběžně na prvním místě. Poté se družstva rozdělila do tří skupin po pěti soutěžních týmech a v rámci semifinále absolvovaly znalostní soutěž formou RISKUJ, kde si vybíraly soutěžní otázky za určitý počet bodů. V rámci naší skupiny jsme se umístili na prvním místě a postoupili do finále, kde se setkalo 6 týmů a opět formou RISKUJ mezi sebou soutěžily. Ve finále jsme se po nelítostném boji nakonec umístili na pěkném třetím místě a to nám umožňuje postup do celostátního kola, které se koná v lednu v Praze. Blahopřejeme našemu týmu za pěkné umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Exkurze na Okresním soudu v Třebíči 02. Prosinec 2016 Exkurze na Okresním soudu v Třebíči

V průběhu měsíce listopadu navštívily třídy OA3A a OA3B Okresní soud v Třebíči. Studenti se seznámili s prací soudce, vyššího soudního úředníka, justiční stráže a soudního exekutora a rovněž si prohlédli budovu Okresního soudu.

Soutěž Má dáti, dal 30. Listopad 2016 Soutěž Má dáti, dal

Dne 30. 11. 2016 jsme uspořádali školní kolo soutěže v účetnictví pod názvem Má dáti, dal. Zúčastnilo se 13 nejlepších účtařů - studentů 4. ročníku oboru obchodní akademie, kteří museli zvládnout 120 otázek vědomostního testu, který zpracovávali v prostředí LMS Moodle. 1. místo obsadila Veronika Bastlová, 4. C, 2. místo Michal Kobelka, 4. A. Oba postupují do celostátního kola soutěže ve Znojmě.

Roadshow ZŠ - Okříšky 13. Prosinec 2016 Roadshow ZŠ - Okříšky

13. 12. jsme vyrazili na základní školu v Okříškách. Potěšil nás opět zájem žáků o naše workshopy a moc děkujeme paní ředitelce za možnost prezentovat naše dovednosti.

Německý projektový týden 13. Prosinec 2016 Německý projektový týden

Ve dnech 12.-16.12.2017 se vybraní žáci ze tříd OA3A, OA3B, HT3 a CR3 zúčastnili německého projektového týdne. Tato akce byla organizována ve spolupráci s Österreich Institutem Brno, který zprostředkoval dvě rakouské lektorky - studentky vídeňské univerzity a budoucí učitelky němčiny - Celjetu Sejdini a Julii Polczer, které s našimi žáky celý týden pracovaly. Žáci tak měli možnost uplatnit své dosavadní znalosti němčiny, rozšířit si je a hlavně získat chuť učit se němčinu ještě více. Každý den absolvovali 6 vyučovacích hodin němčiny, při kterých pracovali s různými výukovými materiály. Těžištěm zájmu při všech aktivitách bylo zjišťování informací o německy mluvících zemích. Za přítomnosti vedení školy v pátek celá akce vyvrcholila závěrečnou prezentací, které se zúčastnila zástupkyně Österreich Institutu paní Judová a zástupce firmy MANN+ HUMMEL, která celou akci po finanční stránce sponzorsky zaštítila. Z jejich úst pak zaznělo, jak moc je v současné době důležité učit se cizí jazyky. Projektwoche byla velmi zajímavou příležitostí pro naše žáky a znamenala pro ně velkou motivaci pro další studium němčiny.

Soutěž v anglickém  a německém jazyce 29. Listopad 2016 Soutěž v anglickém a německém jazyce

Dne 29.11.2016 se uskutečnilo na naší škole školní kolo konverzační soutěže v anglickém a německém jazyce studijních a nestudijních oborů. Zájem studentů o účast v soutěži byl vysoký, motivací byl předvánoční zájezd do Vídně pro výherce a další zajímavé ceny. Výhercům srdečně gratulujeme a doufáme, že budou školu úspěšně reprezentovat ve okresním kole konverzační soutěže.

Adventní jarmark města Třebíč 05. Prosinec 2016 Adventní jarmark města Třebíč

Dne 5. 12. 2016 se uskutečnil již 6. ročník Adventního jarmarku města Třebíč a poskytovatelů sociálních služeb. Akce se konala v budově radnice Městkého úřadu Třebíč. Návštěvníkům se podával tradiční punč, který připravily žákyně oboru cukrář Alena Jurková a Zuzana Benáčková pod vedením UOV Heleny Lapešové.