cs en de

Fotogalerie

kategorie

Projekt Krokus na naší škole 27. Leden 2020 Projekt Krokus na naší škole

Projekt Krokus je irská iniciativa, které se v současnosti účastní několik evropských zemí. Byl vyhlášen organizací věnující se vzdělávání o holocaustu. Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč nezůstává k obětem holocaustu lhostejná, proto žáci oboru florista vysadili desítku cibulek květiny, která svými žlutými květy připomíná Davidovu hvězdu, jíž museli být za druhé světové války označení lidé židovského původu. Symbolicky právě 27. ledna, kdy jsou celosvětově připomínány oběti holocaustu, umístili žáci oboru aranžér dekoratér na místo, kde na jaře vykvetou žluté krokusy, příběhy lidí, kteří prošli nacistickými koncentračními tábory a řada z nich za svůj původ zaplatila životem. Ve stejný den, kdy byl v roce 1945 osvobozen koncentrační tábor Osvětim. Realizaci informačních obrázků provedli ve školní dílně reprodukční grafici. Jak z fotodokumentace vyplývá, počasí je chladné a na žlutou barvu krokusů si musíme počkat na jaro. Až krokusky skutečně vykvetou, plánujeme v rámci odborného semináře cestovního ruchu se třídou CR3, připravit kulturně historické pásmo k dané tématice pro žáky školy i veřejnost. Akce zaujala i redaktora televize Třebíč pana Františka Jůzu, kterému děkujeme za video a fotodokumentaci.

Valentýnské darování krve - 13. ročník 13. Únor 2020 Valentýnské darování krve - 13. ročník

Pod tradičním mottem „ Srdce pro lásku, krev pro život“ se již potřinácté studenti celé naší školy rozhodli pro darování krve. Zájem mezi studenty byl tak vysoký, že potenciální dárci museli být rozděleni do dvou skupin a darování krve proběhlo v termínech 13. a 14. února 2020. Letošní dárcovství bylo opět velmi úspěšné. Na třebíčskou transfuzní stanici se dostavilo 33 našich studentů a k odběru krve mohlo být přijato 26.

Konverzační soutěž 14. Únor 2020 Konverzační soutěž

V pátek 14.2.2020 škola hostila další ročník okresního kola konverzační soutěže kategorie III.A německého jazyka pro studenty všech typů středních škol, v angličtině kategorie III.A pro gymnázia a III.C určenou studentům středních odborných škol. Akce opět proběhla pod záštitou Domu dětí a mládeže Třebíč. V německém jazyce mezi deseti účastníky opět zvítězila studentka Gymnázia Třebíč. V letošním roce si první místo odnesla Anna Kateřina Ondráčková. Na dalších místech se umístily Tereza Tručková z Katolického gymnázia a Anežka Jičínská z Gymnázia Moravské Budějovice. V anglickém jazyce se utkalo 13 studentů ze šesti středních škol okresu Třebíč v kategorii III.C a 6 studentů ze tří gymnázií přihlášených do kategorie III.A. Právě v této kategorii se podobně jako v soutěži němčinářů radovala studentka Gymnázia Třebíč – zvítězila Marika Špačková, druhé místo obsadila Maya Thomet z Katolického gymnázia, třetí příčku získal Daniel Hlavina, student ze stejného gymnázia jako vítězka. Kategorii III.C suverénně ovládla studentka Střední průmyslové školy Třebíč Barbora Filipová. Druhé a třetí místo patří pro letošní rok studentkám OA a HŠ Třebíč!!! Nela Nožičková z třídy CR1 těsně porazila s rozdílem jednoho bodu studentku CR2 Danu Palečkovou. Vzhledem k tomu, konkurence byla v letošním ročníku silná, je to velký úspěch. Soutěžící na prvních třech místech obdrželi diplomy a poukázky k zakoupení knih. Vítězové všech tří kategorií navíc postupují do krajského kola ve Žďáru nad Sázavou.

Stáž ve španělské Malaze 27. Únor 2020 Stáž ve španělské Malaze

Desetičlenná skupina studentů je od čtvrtka 27.2. na třítýdenní stáži programu Erasmu plus ve španělské Malaze. Studenti absolvují praxi na pracovištích podle svého studijního zaměření, kde získají cenné zkušenosti a procvičí si znalosti cizího jazyka. O víkendu skupina navštívila kvetoucími pomerančovníky provoněnou Sevillu, z které je i fotografie. Opět se přihlásíme za několik dní. Hasta luego!

Stáž v Puertu de la Cruz 17. Únor 2020 Stáž v Puertu de la Cruz

Ve dnech 17. 2. – 13. 3. 2020 se šest žákyň Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč účastní stáže na ostrově Tenerife. Stáž je finančně zabezpečena z projektu Erasmus+. Žákyně dle svého odborného zaměření a vlastního výběru pracují ve 4*hotelu Rio Garoe v Puertu de la Cruz na pozici recepční, animátorky, servírky a kuchařky. Stážistky získávají odborné kompetence v oblasti technologických postupů, poznávají nové suroviny, odborný software a v neposlední řadě profesionální, přátelský a vstřícný přístup ke klientům hotelu. Ve volných chvílích se snaží stážistky využít slunečného počasí pobytem na pláži, návštěvou Loro parku s nezapomenutelným vystoupením lachtanů, delfínů, kosatek a papoušků a návštěvou karnevalového programu v Puertu de la Cruz. Do konce pobytu chtějí žákyně kromě pracovních povinností navštívit také národní park Teide.

1. místo v soutěži Nezávislí lépe myslí 03. Únor 2020 1. místo v soutěži Nezávislí lépe myslí

V pondělí 3. 2. 2020 se našim žákům (František Zýka, Ondřej Mendlík, Petr Kaláb a Matěj Svoboda) podařilo zvítězit v soutěži pořádané Krajem Vysočina - KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET v kategorii desková hra. Naše škola se také stala absolutním vítězem a obdržela finanční dar 20 000 Kč. Gratulujeme!

Den otevřených dveří a prezentace partnerských firem 28. Leden 2020 Den otevřených dveří a prezentace partnerských firem

V rámci dne otevřených dveří 28. 1. 2020 proběhla série přednášek našich partnerských firem. Jednotlivé přednášky byly zaměřeny pro žáky našich učebních i studijních oborů. Děkujeme všem zástupcům firem za jejich čas a zajímavé povídání. Poděkování patří: Relative design, THAI BOX DEVILS TŘEBÍČ, TREBITSCH old town testillery, Adam's Bar & bistro, Matrix, Hairsevis, Barber Shop Men's Club, Vrátka z.s.