cs en de

Fotogalerie

kategorie

Vánoční průvodcování 08. Prosinec 2021 Vánoční průvodcování

Ve dnech 8. a 9.12. probíhalo tradiční Vánoční průvodcování studentů z oboru Cestovní ruch. Letos si role průvodců vyzkoušela třída CR3. Prohlídky probíhaly ve dvou lokalitách - v areálu Baziliky a u městské věže a kostela sv. Martina. Letos z důvodu hygienických opatření byly prohlídky pouze exteriérů. Třídy CR1, CR2 a CR4 se přišly na připravené prohlídky podívat. Pro nižší ročníky to bylo první setkání s prací průvodce a inspirace do dalších let. Studenti třídy CR4, kteří budou za 4 měsíce konat svoji praktickou maturitní zkoušku, se mohli inspirovat pro svoji závěrečnou zkoušku. Gabriela Vlasáková, Aleš Čurda

Projektový týden 13. Prosinec 2021 Projektový týden

13.12.2021 začal týdenní intenzivní kurz německého jazyka v rámci Projektového týdne, za podpory firmy Mann+Hummel. Es ist toll!

Přednášku První pomoc do škol 14. Prosinec 2021 Přednášku První pomoc do škol

Žáci OA2B již okusili přednášku První pomoc do škol, kde se dozvěděli vše o poskytování první pomoci.

Okresní kolo ve florbale žáků středních škol 29. Listopad 2021 Okresní kolo ve florbale žáků středních škol

V pátek se konalo okresní kolo ve florbale žáků středních škol (v hale Spartak Třebíč, celkem 4 týmy). Naši kluci si nejdříve poradili s Gymnáziem Třebíč, potom svedli vyrovnanou bitvu s Průmyslovkou, která skončila remízou, a na závěr hladce zvítězili nad Zemědělkou. Celkově tedy zvítězili a postupují do krajského kola.

Přednáška o financích 17. Prosinec 2021 Přednáška o financích

Jak vydělat do 25 let na Ferrari a přitom poskytovat velmi kvalitní a potřebnou službu? Na PŘEDNÁŠCE O FINANCÍCH pánové @mr.tichacek a @lazarov.denis z @smsfinancecz předali zkušenosti z podnikání v oboru finančního poradenství.

Euroscola 12. Listopad 2021 Euroscola

Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč se dnes účastnila prostřednictvím platformy Euroscola online zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku. Studenti zažili skutečnou konferenci s možností vstupu do diskuze v angličtině.

Studenti cestovního ruchu si připomenuli Den válečných veteránů 12. Listopad 2021 Studenti cestovního ruchu si připomenuli Den válečných veteránů

Jedna z definic průvodce cestovního ruchu definuje průvodce cestovního ruchu jako fyzickou osobu, která poskytuje skupině osob nebo jednotlivcům výklad o kulturním, historickém a přírodním dědictví země a současném životě v ní. V rámci poznávání světové, ale i regionální historie, jsme si položením kamínků s kytičkou vlčího máku na třebíčském hřbitově a u pamětní desky na Pasáži připomenuli Den veteránů, který je od rou 2004 významným dnem i v ČR. Tento den je věnován veteránům všech válečných konfliktů. Nejdříve se však studenti seznámili s historií 1. světové války, připomínkou dne v jednotlivých zemích, symbolech a zajímavostech z této oblasti lidských dějin a sbírkou Paměti národa, formou přednášky, kterou si iniciativně připravila Karolína Benešová.Její prezentace byla perfektní, slovní projev plynulý a zajímavý, je vidět, že Karolína bude dobrou průvodkyní na hradě, nebo zámku. Tento úkol ji čeká již za pár měsíců, kdy bude v roli průvodkyně absolvovat ročníkovou praxi. Poté si studenti na přinesené valounky nalepili květy vlčího máku, které jim předem připravili jejich spolužáci z oboru s aranžérským zaměřením. Je to přínosné pro obě strany, když zafunguje taková mezioborová spolupráce. Padesát desek vojáků, kteří zahynuli v třebíčských lazaretech v důsledku první světové války se rozsvítilo červenou barvou vlčích máků. Kdyby pomníčky mohly promluvit, bylo by jistě zajímavé se dozvědět jak prožíval válku chlapec, který zemřel v pouhých 19 letech, jak poručík dělostřelectva, kterému bylo 31 let... Poznání historie Třebíče nám pomáhá i zajímavá iniciativa, Virtuální muzeum staré Třebíče, která má již téměř 8 tisíc členů, zajímavé články v novinách i odborná literatura. Jsem si jista, že výuka na místech paměti je pro studenty velmi důležitá a prohlubuje jejich poznání i přístup k světové i regionální historii.

Stáž Braga 10. Listopad 2021 Stáž Braga

V pondělí 8.11.2021 odletělo celkem 9 studentů na třítýdenní pracovní stáž do malebného města Braga v Portugalsku. Na letišti nás naše partnerská organizace mile přivítala a odvezla do hotelu. Následující den jsme měli prohlídku tohoto historického města a uvedení do pracovních pozic. Překvapiílo nás nádherné počasí, při 23 stupních C se město začíná zdobit vánočně....

Evropský den jazyků 26. Září 2021 Evropský den jazyků

Naši studenti se připojili k oslavám Evropského dne jazyků. Popřáli jsme EDJ všechno nejlepší a Tina Nesibová z OA3A upekla i narozeninový dort. Děkujeme.

Vysoké Tatry 27. Září 2021 Vysoké Tatry

Tady je pár fotek z naší výpravy do Vysokých Tater. Javorina - Zadne Medodoly - Kopske sedlo - chata Plesnivec - Tatranska kotlina. Měli jsme se dobře. Bylo sluníčko, mraky, bahno i sníh.