cs en de

Fotogalerie

1. místo v okresním kole basketbalu dívek 23. Říjen 2019 1. místo v okresním kole basketbalu dívek

Dne 23. 10. 2019 proběhlo sportovní klání v basketbalu dívek, kterého se zúčastnily 4 třebíčské střední školy. Pořadatelství se ujala naše škola, takže celý turnaj se odehrával v tělocvičně na Otmarově ulici. Všechny školy dorazily s plnou sestavou dívek a kvalita hry byla na poměrně slušné úrovni. Také herní výkon dívek reprezentujících naši školu předčil naše očekávání, ale … nebudeme přebíhat. Do prvního zápasu jsme nastoupili se Střední školou stavební Třebíč, která nás probudila do herní reality a v první části byl k vidění velmi vyrovnaný souboj. V druhé části už měla navrch naše děvčata, která duel dotáhla do vítězného konce. Ve druhém zápase se utkala s Katolickým gymnáziem Třebíč, ve kterém jsme s nadhledem kontrolovali vývoj utkání, prosadit se tak mohla i děvčata, která basketbal nehrála nikdy závodně. Třetí zápas s Gymnáziem Třebíč pak byl de facto soubojem o první místo, přičemž nám k výhře stačila i remíza. Zpočátku vyrovnaný zápas se však brzy překlopil v dominanci našich dívek, které soupeře během celého utkání nepustily k žádnému bodovému zisku a zaslouženě vyhrála nejen tento duel, ale i celý turnaj. Vybojovala si tak postup do krajského kola v Pelhřimově, které proběhne 28. 11. 2019. Všem dívkám gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Současně přejeme i neméně významný úspěch v krajském kole.

Středoškolský pohár v atletice 20. Září 2019 Středoškolský pohár v atletice

Závod se konal v pátek 20. září 2019, za pěkného slunečného počasí, na atletickém stadionu TJ Spartak Třebíč. Atletického souboje středních škol se zúčastnilo 5 družstev chlapců a 5 družstev dívek. Ani ve velké konkurenci atletů z gymnázií a průmyslových škol se naši žáci neztratili. Za zmínku stojí výborné výkony Pavly Kosielské (1. místo ve skoku vysokém a skoku do dálky) a Moniky Piskové ( 2.místo ve skoku vysokém, 3. místo ve vrhu koulí). Velmi nás potěšil výkon Gabriely Jančíkové v běhu na 800 m (2. místo) a výkon dívčí štafety 4x 200m, která skončila na 2. místě (Kosielská, Pisková, Jurová, Křivánková). U chlapců je třeba zmínit výborný výkon Pavla Hrobaře v běhu na 60 m a skoku dalekém a výkon výškařů Libora Šabaty (170 cm) Jakuba Slívy (162cm). Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci.