cs en de

Fotogalerie

Maturity CR4 pokračují poslední den 26. Duben 2023 Maturity CR4 pokračují poslední den

Dnes posledním dnem probíhalo průvodcování studentek CR4 na téma: - bohové a bohyně v zámecké zahradě v Jaroměřicích nad Rokytnou, - jak se žilo u Questenberků, - kaple sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou, - po stopách Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou, - skvosty náměšťského zámku. Pro letošek hotovo

Maturity CR4 pokračují 4 den 25. Duben 2023 Maturity CR4 pokračují 4. den

Dnes pokračovaly čtvrtým dnem praktické maturitní zkoušky oboru Cestovní ruch. Měli jsme pěknou procházku s výkladem Tyršovými sady a Libušiným údolím. Následně jsme vyslechli poutavou přednášku o Františku Mertlovi a jeho galerii, kde jsme měli možnost obdivovat jeho originální díla. Této prohlídky se zúčastnila i třebíčská televize. Následně jsme se přesunuli do Židovské čtvrti a absolvovali prohlídku Zadní synagogy a Domu Seligmana Bauera. Zde si studentky mimo poutavého výkladu připravily i ochutnávku typického židovského cukroví s názvem Hamanovy uši. Den jsme zakončili prohlídkou po Židovské čtvrti nejprve v českém a následně i anglickém jazyce.

Maturity CR4 pokračují 3 den 24. Duben 2023 Maturity CR4 pokračují 3. den

Dnes pokračovaly třetím dnem praktické maturitní zkoušky oboru Cestovní ruch. Celý den jsme se pohybovali venku. Začali jsme prohlídkou Strážné hory, následovala procházka Libušiným údolím pro rodiny s dětmi. Na židovském hřbitově jsme se dozvěděli různá jeho tajemství nebo co znamená Chevra kadiša. Poslední prohlídka byla vedena v angličtině, tak se k nám s díky připojili turisté z USA.

Maturity CR4 pokračují 2023 24. Duben 2023 Maturity CR4 pokračují

Druhý den praktických maturitních zkoušek pokračoval se studentskou i dětskou klientelou. Poznáváme historii i současnost Třebíče pomocí výkladu maturantů - průvodců. Po víkendu studenty i jejich hodnotitele čekají další tři náročné dny.

Praktické maturity CR4 začaly 2023 21. Duben 2023 Praktické maturity CR4 začaly

Prvních šest maturantek ve čtvrtek 20. dubna předvedlo své praktické průvodcovské dovednosti. Publikum tvořili příbuzní, nebo spolužáci z jiných tříd. Jedna maturitní zkouška byla určena i pro anglicky mluvící návštěvníky.