cs en de

Fotogalerie

Euroscola 12. Listopad 2021 Euroscola

Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč se dnes účastnila prostřednictvím platformy Euroscola online zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku. Studenti zažili skutečnou konferenci s možností vstupu do diskuze v angličtině.

Studenti cestovního ruchu si připomenuli Den válečných veteránů 12. Listopad 2021 Studenti cestovního ruchu si připomenuli Den válečných veteránů

Jedna z definic průvodce cestovního ruchu definuje průvodce cestovního ruchu jako fyzickou osobu, která poskytuje skupině osob nebo jednotlivcům výklad o kulturním, historickém a přírodním dědictví země a současném životě v ní. V rámci poznávání světové, ale i regionální historie, jsme si položením kamínků s kytičkou vlčího máku na třebíčském hřbitově a u pamětní desky na Pasáži připomenuli Den veteránů, který je od rou 2004 významným dnem i v ČR. Tento den je věnován veteránům všech válečných konfliktů. Nejdříve se však studenti seznámili s historií 1. světové války, připomínkou dne v jednotlivých zemích, symbolech a zajímavostech z této oblasti lidských dějin a sbírkou Paměti národa, formou přednášky, kterou si iniciativně připravila Karolína Benešová.Její prezentace byla perfektní, slovní projev plynulý a zajímavý, je vidět, že Karolína bude dobrou průvodkyní na hradě, nebo zámku. Tento úkol ji čeká již za pár měsíců, kdy bude v roli průvodkyně absolvovat ročníkovou praxi. Poté si studenti na přinesené valounky nalepili květy vlčího máku, které jim předem připravili jejich spolužáci z oboru s aranžérským zaměřením. Je to přínosné pro obě strany, když zafunguje taková mezioborová spolupráce. Padesát desek vojáků, kteří zahynuli v třebíčských lazaretech v důsledku první světové války se rozsvítilo červenou barvou vlčích máků. Kdyby pomníčky mohly promluvit, bylo by jistě zajímavé se dozvědět jak prožíval válku chlapec, který zemřel v pouhých 19 letech, jak poručík dělostřelectva, kterému bylo 31 let... Poznání historie Třebíče nám pomáhá i zajímavá iniciativa, Virtuální muzeum staré Třebíče, která má již téměř 8 tisíc členů, zajímavé články v novinách i odborná literatura. Jsem si jista, že výuka na místech paměti je pro studenty velmi důležitá a prohlubuje jejich poznání i přístup k světové i regionální historii.

Evropský den jazyků 26. Září 2021 Evropský den jazyků

Naši studenti se připojili k oslavám Evropského dne jazyků. Popřáli jsme EDJ všechno nejlepší a Tina Nesibová z OA3A upekla i narozeninový dort. Děkujeme.

Adaptační kurz tříd CR1 a HT1 22. Září 2021 Adaptační kurz tříd CR1 a HT1

Adaptační kurz prvních ročníků oborů cestovní ruch a gastronomie a hotelový management. Žáci si prošli několika workshopy a přednáškami a vyzkoušeli si první pomoc. Samozřejmě nechyběla spousta zábavy a her.

Adaptační den žáků učebních oborů 02. Září 2021 Adaptační den

Ve čtvrtek 2. září 2021 proběhl adaptační den včetně preventivních bezpečnostních přednášek. Účastnili se jej žáci prvních ročníků učebních oborů. Jelikož nám současná koronavirová situace nedovoluje obvyklý průběh, museli jsme jej strávit v lavicích.

Soutěž Regionální potravina 24. Červen 2021 Soutěž Regionální potravina

I letos poskytujeme zázemí Okresní agrární komoře Třebíč při pořádání soutěže Regionální potravina.

Seminář s vůní Orientu 21. Červen 2021 Seminář s vůní Orientu

Pro žáky druhého ročníku oboru kuchař - číšník na závěr školního roku voňavý kurz. Žáci se na tomto základním kurzu vaření naučí vlastnoručně připravovat pravé indické placky chapati, přesně tak, jak to dělají v Indii nebo Nepálu. Doplní si znalosti o koření a práci s ním a uvaří si lahodný nápoj Masala. Na semináři nechybí ani poutavé vyprávění o dobrovolnicení v restauracích a hotelech na Srí Lance, Indii nebo Nepálu. Za tuto milou návštěvu děkujeme Tomáši Stankovskemu, který k nám zavítal z Jindřichova Hradce a žáky doslova nadchnul! Těšíme se na další CHAI TIME s TOM CHAi.