cs en de

Fotogalerie

Adaptační kurzy 12. Září 2022 Adaptační kurzy

Od pondělí 12. září probíhají tradiční třídenní adaptační kurzy v Křižanově. Tentokrát pro všechny první ročníky, jako první začínají první ročníky oborů cestovní ruch a gastronomie a hotelový management.

Čtyři příběhy revoluce 01. Listopad 2019 Čtyři příběhy revoluce

V rámci výročí Sametové revoluce navštívila naši školu 1. listopadu nezisková organizace Post Bellum s kinopříběhem Čtyři příběhy revoluce. Studenti tříd CR3, OA3A a OA3B tak měli možnost zjistit, jak pamětníci vzpomínají na zlomové okamžiky svých životů a jak listopad 1989 vnímá student, příslušník Státní bezpečnosti nebo člen KSČ. Vzpomínky jednotlivých osob prokládal vysvětlením historického pozadí zkušený lektor a nechyběla ani závěrečná diskuse. Studenti si znovu připomněli důležité okamžiky našich ději a měli také možnost se k problematice vyjádřit.

Adaptační kurz 03. Září 2018 Adaptační kurz

Žáci 1. ročníků Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč absolvovali ve dnech 3. - 5. 9. 2018 adaptační kurz. Během tří dnů se žáci adaptovali na nový kolektiv, byli proškoleni vodní záchrannou službou v 1. pomoci a měli možnost si vyzkoušet lanové aktivity. Adaptační kurz byl zakončen netradičním orientačním během.

Stáž na Ministerstvu vnitra 10. Listopad 2016 Stáž na Ministerstvu vnitra

Jako studentovi oboru obchodní akademie se zaměřením na veřejnou správu mi škola - Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč zprostředkovala možnost absolvovat školní praxi ve státní správě, a to konkrétně na Ministerstvu vnitra v Praze. Byla to pro mě jedinečná a zároveň vzácná příležitost udělat si všeobecný přehled o tomto typu pracovní sféry. První den této stáže jsem započal návštěvou Úřadu vlády České republiky, kde jsem byl posluchačem na právě probíhající pracovní komisi pro správní právo Legislativní rady vlády, jež projednávala návrh novely zákona o rozpočtových pravidlech. Názorně jsem si udělal obrázek o tom, jak je důležitá příprava a propracovanost každého nového právního předpisu. Po návratu na Ministerstvo jsem se zabydlel v přidělené kanceláři na odboru legislativy a koordinace předpisů, kde jsem se postupně seznamoval a obohacoval informacemi na různých odděleních tohoto odboru. Mé poznání odstartovalo na sekretariátu a protokolu, kde jsem se obeznámil s nejrozšířenějším informačním systémem Ginis, ve kterém jsou vedeny spisy úřadu. Ekonomická a hospodářská agenda, na kterou jsem zamířil následující den, mně poskytla přehled o inventuře majetku a rozpočtu celého odboru. V půli týdne jsem byl rovněž přítomen na Generálním ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky, jehož návštěvou jsem se dostal na místa, která nejsou k vidění za běžných okolností. V neposlední řadě mně pracovníci na odděleních legislativy e-governmentu a informatiky a vnější legislativy ukázali, jak se připisují k zákonům připomínky, a já poznal, co tato práce obnáší a kolik přičinlivosti je zapotřebí. Ke konci mé stáže jsem se účastnil jazykové korektury právních předpisů, která obnášela jistou dávku trpělivosti a pozornosti při pročítání zákonů již podepsaných prezidentem republiky. Své praxe na Ministerstvu vnitra si velice vážím. Byl to příjemně strávený týden v dobré atmosféře a sympatickém kolektivu. Cenné informace a zkušenosti jsou k nezaplacení. Přeji každému, kdo bude poctěn takovouto nabídkou, aby z toho vytěžil maximum, tak jako já. Lukáš Ramach, OA3B