cs en de

Fotogalerie

Exkurze ve Vídni 04. Prosinec 2015 Exkurze ve Vídni

Předvánoční atmosféru nasála 2. prosince 2015 při exkurzi ve Vídni početná skupina žáků třetích ročníků naší školy. Všichni obdivovali krásný barokní zámek Schönbrunn, majestátný gotický chrám sv. Štěpána, historické budovy Hofburgu, poklonili se Marii Terezii trůnící mezi dvěma muzei. V jednom z nich, v Přírodovědném muzeu, si žáci prohlédli zajímavé a mnohdy vzácné exponáty ze světa zvířat a minerálů. Jejich pozornost upoutali dinosauři, mnozí při své prohlídce narazili na živoucí fosílii – druhohorní, dosud žijící rybu latimerii podivnou či 29 500 let starou sošku Willendorfské venuše. Vrcholem exkurze se stala návštěva vánočního trhu na Radničním náměstí. Každý z účastníků exkurze si s sebou domů přivezl nejen předvánoční náladu, ale i nějakou laskominu či malý dárek pro své blízké.

Návykové látky za volantem 03. Prosinec 2015 Návykové látky za volantem

Žáci druhých ročníků oborů Hotelnictví a turismus a Cestovní ruch se zúčastnili přednášky Návykové látky za volantem. Přednáška probíhala v budově školy a na Městském úřadě Třebíč. Npor. Ing. Jan Šrutka, Bc. Zbyněk Dobrovolný a JUDr. Karel Prokeš nás seznámili s tématem, pan Pavel Janega vylíčil svůj případ, kdy byl jako cyklista těžce zraněn na vozovce nepozorným řidičem. Poté jsme se přesunuli na dvůr Městského úřadu v Třebíči, kde jsme si vyzkoušeli "alkoholové a drogové brýle", které navozují pocit po požití alkoholu či drog. Moc děkujeme za skvělou přednášku, byla velmi přínosná.

Exkurze na Okresním soudu v Třebíči 03. Prosinec 2015 Exkurze na Okresním soudu v Třebíči

Žáci třetích ročníků v předmětu Občanská nauka se zabývají právem. V rámci tohoto předmětu se zúčastnili exkurze na třebíčském Okresním soudu. Průvodce po budově soudu byl pan Ondřej Hradký, správce budovy. Prošli jsme kvůli přisným bezpečnostním opatřením vstupní prohlídkou a navštívili jednací síně pro civilní i trestní řízení, bývalou věznici a archiv spisů. Nakonec jsme se zúčastnili soudního jednání, které vypadalo úplně jinak než jsme zvyklí z filmů.

Exkurze v Praze 02. Září 2015 Exkurze v Praze

Ve dnech 2. - 4. 9. 2015 se třídy OA4A, OA4B a OA4C zúčastnily tradiční exkurze v Praze. Studenti si prohlédli významné kulturní a historické památky - Vyšehrad, Staré Město, Malou Stranu, Pražský hrad, Petřín, Loretu aj. Nejvíce studenty oslovila prohlídka Národního divadla a Muchových obrazů z monumentálního cyklu Slovanská epopej. Velkému zájmu se těšila návštěva reprezentačních prostor Valdštejnského paláce, ve kterém sídlí Senát. V Senátu přijal studenty senátor za náš region pan František Bublan. Několik studentek zhlédlo hru Romeo a Julie v rámci Letních shakespearovských slavností v areálu Nejvyššího purkrabství Pražského hradu.

Turistický výlet na Pekelný kopec 25. Červen 2015 Turistický výlet na Pekelný kopec

Turistický výlet na Pekelný kopec

Veřejná správa navštívila samosprávu 05. Červen 2015 Veřejná správa navštívila samosprávu

Žáci 1. ročníku obchodní akademie se zaměřením na veřejnou správu navštívili v pátek 5. června Město Třebíč. Za poutavého výkladu vedoucí Odboru kanceláře vedení města Bc. Markéty Kabátkové o prolínání státní správy a samosprávy si žáci prohlédli starostovu pracovnu, prostory městského úřadu a radnice. Také měli možnost vyzkoušet si, jak se cítí zastupitelé a radní ve svých lavicích při zasedáních. Exkurze proběhla v rámci předmětu veřejná správa, ve kterém jim pomůže více pochopit vyučovanou látku.

Odborná exkurze žáků gastronomických oborů 27. Květen 2015 Odborná exkurze žáků gastronomických oborů

Dne 27. 5. 2015 se žáci 3. ročníků gastronomických oborů zúčastnili odborné exkurze: Valtice - vinařský zámecký sklep. Výklad o vývoji vinařství, historické prostory, odborná fakta o víně. Černá Hora – pivovar: historie výroby piva, prohlídka výrobního procesu. Exkurze se všem účastníkům velmi líbila. Vedla k opakování učiva, prohloubení znalostí a získání nových odborných informací.