cs en de

07. Květen 2024Praktická maturitní zkouška oboru CR4 2024

Začaly praktické maturitní zkoušky! I když prvnímu dni třídy CR4 počasí vůbec nepřálo, maturanti vše vyřešili se ctí. Provedli návštěvníky i maturitní komisi parkem primáře Veselého a Tyršovými sady, Libušiným údolím, galerií Franta, modelem náměstí, skutečným náměstím a městskou věží.

Druhý den praktických maturit CR4 provedl studenty po stopách stolpersteinů, smíšenou klientelu bazilikou, dozvěděli jsme se příběh Valdštejnů, ponořili jsme se do historie třebíčských klášterů a pro děti byly připraveny zážitky a poučení v expozicích Cesty časem. Studenti byli vzorně připraveni, co ocenilo publikum i maturitní komise.

Třetí den praktických maturitních zkoušek studentů cestovního ruchu byla na programu návštěva kostela v Přibyslavicích, rodný dům Jana Kubiše v Dolních Vilémovcích, Muzeum Otokara Březiny, zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou a zámek v Náměšti nad Oslavou.
 
4. den praktických maturitních zkoušek oboru cestovní ruch probíhal na místech Památník Bible kralické, ⁠zámek v Budišově, ⁠židovská čtvrť (v angličtině), kostel sv. Martina.
 
Závěrečný den praktických maturitních zkoušek oboru cestovní ruch nám představil: tajemství židovského hřbitova, ⁠tradice židovského pohřbívání v angličtině, ⁠zadní synagogu v angličtině, ⁠pamětní síň Antonína Kaliny