cs en de

08. Únor 2024Zklamání na veletrhu vystřídala radost ve škole

V úterý 30. ledna se třída CR4 zúčastnila 17. ročníku regionálního veletrhu fiktivních firem v Brně.
Na veletrhu jsme prezentovali naše dvě fiktivní cestovní kanceláře No Stress a Bon Appetit, které spravujeme ve škole v rámci předmětu fiktivní firma. Soutěžili jsme v mnoha kategoriích, jako např. nejlepší prezentace, nejlepší stánek, nejlepší katalog, nejlepší reklamní klip, leták a vizitka. Celkem na veletrhu soutěžilo 34 fiktivních firem. Náročnost zpracování materiálů pro veletrh byla značná a studenti museli nastavit hodně svého času mimo výuku, aby se vzorně připravili.
Naší prací bylo nabízet a prodávat naše fiktivní zájezdy zákazníkům, těm jsme pak vystavili fiktivní cestovní smlouvu a pokladní doklad, a za nákup od nás dostali také cupcake od našich cukrářů. Také nás moc těší velký zájem, který o naše zájezdy byl. Dost jsme si věřili, a proto bylo pro nás zklamáním, že vyhlašovali pouze první ceny v jednotlivých disciplínách.  Bohužel se ani jedna z našich firem neumístila na 1. výherním místě. Organizátoři nevyhlašovali ani 2. ani 3. místa, přišlo nám to trochu zvláštní, na většině soutěží oceňují i 2. a 3. pořadí.
Radost se dostavila hned druhý den, kdy nám organizátoři poslali výsledkovou tabulku s tím, že  obě naše firmy se v  mnoha kategoriích umístily na velmi dobrých pozicích. FF No Stress získala 2. místo v prezentaci firmy v českém a anglickém jazyce, 2. místo v hodnocení prodejního stánku, 2. místo ve videospotu a 2. místo v reklamním letáku. FF Bon Appetit  byla třetí ve zpracování firemní vizitky  a rovněž třetí ve videospotu. Takže velká škoda, že tato ocenění nepřišla hned ve veletržní den, radost by byla bezprostřední a větší.

Celou akci jsme s moci užili, na veletrhu panovala přátelská atmosféra a pro nás všechny to byla úplně nová zkušenost, a proto doufáme, že se v budoucnu budeme moci zúčastnit dalších veletrhů fiktivních firem.
Lucie Štolová, CR4